Jump to content

All aktivitet

Detta flöde uppdateras automatiskt

  1. Idag
  2. Dempa

    Trump

    Vad har han ställt till med? Förutom några memes som du m.fl. tydligen har jävligt svårt för.. Genuint intresserad över att veta vad Trump jämfört med exempelvis Macron, Starmer, Sanchez eller vår egna Kristersson ställt till med….
  3. Jed

    Dagens Humorbild

  4. ellim63

    Dagens skämthistoria

    Underbara historier allihop! 🤣🤣🤣 Det är ju i alla fall lördag... 🤣 Frun hade varit sjuk en period och efter sjukdomen åkte hon till ett rehabiliteringshem som låg i en annan stad. Hon skulle stanna där i tre veckor. Efter en vecka började hennes man längta efter henne och bestämde sig för att åka och hälsa på henne. Då han kom dit så blev de upphetsade av varandra och ville älska någonstans, men alla hotellrum var redan upptagna och frun delade rum med en annan kvinna, så gick där inte heller. Då kom frun på en ide att de skulle gå till parken och älska i buskarna, hon visste precis var. De kom till parken och hade just börjat när en polis såg dem och kom fram och sa: – Sluta genast med det där! Sånt får ni inte göra på en offentlig plats! Det bli böter! Herrn får böta med 100Kr och frun med 400Kr! Mannen utbrister överraskat: – Va! Detta är ju könsdiskriminering, varför skall min fru betala 4 gånger så mycket som jag? Polisen svarar: – Nej, det är inte könsdiskriminering! Det är nämligen så att herrn ser jag här för första gången men frun har jag sett 3 gånger tidigare!
  5. vindici

    Dagens Humorbild

  6. Enis

    Vad åt Ni idag? Bildtråd.

    dagens frukost
  7. UglyFarang

    Vad har ni gjort idag?

    Jag har hjälpt till att riva ur lagårn på grannstället som förberedelse på en ROT, det blir ombyggnad för att hysa Amkor och kalvar plus en tillbyggnad som ska hysa omklädning och fikarum och innan nästa höst så ska det byggas en lösdrifts hall eller stall, är inte säker på vilket avslut det var, ägaren ska bli månskensbonde med inriktning på köttproduktion, imorgon också sedan är utrivningen klar och ombyggnaden kan ritas upp.
  8. UglyFarang

    Allsvenskan 2026

    Är det bra att tappa en placering i tabellen menar du?
  9. UglyFarang

    Tysta leken...

    Min före detta sambo provade detta en gång i början av vårt samboliv, hon höll inte ens ut i en vecka innan hon bad mej att prata med henne igen, efter den gången inget mera.
  10. UglyFarang

    Trump

    En mer passande och ärlig bild.
  11. Oskarudon

    Vad gör du JUST nu? Bildtråd.

    på tal om sånt numera finns systembolaget i samma hus som ikea i haparanda. vilken tur för finngubbarna🤣🤣 på tal om sånt numera finns systembolaget i samma hus som ikea i haparanda. vilken tur för finngubbarna🤣🤣 på tal om sånt numera finns systembolaget i samma hus som ikea i haparanda. vilken tur för finngubbarna🤣🤣
  12. rolba

    Tysta leken...

    Slut på friden nu då? 😉
  13. Nicholas

    Allsvenskan 2026

    Många punkter blir det.
  14. måne

    Vad dricker ni just nu?

    Obesgrade så långt 😂
  15. Peolito

    Vad dricker ni just nu?

    Behöver lugna ner mig med en Rom.
  16. Peolito

    Vad dricker ni just nu?

    Det jämnar ut sig detta med domsluten. Hur går det för Örebro? V85 öl
  17. Peolito

    Allsvenskan 2026

    Glömde Örgryte och punktmarkera Besata?
  18. Peolito

    Allsvenskan 2026

    Ja ni var duktiga på att ligga på marken och kvida som ett kärringar. Men mest mål vinner. Kära Måne nu svamlar du 😊
  19. måne

    Tysta leken...

    Trägen vinner 😎
  20. måne

    Allsvenskan 2026

    En överkörning utan dess like,undrar om DIF klarar kontraktet iår 😎
  21. MickeN

    Vad åt Ni idag? Bildtråd.

    En riktigt god oxfile planka.
  22. MickeN

    Vad dricker ni just nu?

    Långt mellan mina besök på Roma men blev sugen på en planka.
  23. Jed

    Stryktipset

    Det börjar närma sig slutet av säsongen och en del lag har väldigt mycket att spela för andra ligger någonstans i mitten och skvalpar. Dessutom finns inte många klara favoriter att luta sig imot så några chansningar kommer det att bli. Fick 12 rätt (11 efter reduceringen) i veckan på Europatipset så man kanske hamnat i vinnargluggen igen 😁. Mina säkra: Man U. Chelsea går riktigt dåligt för tillfället. United förlorade mot Leeds hemma i veckan men jag tror dom reser sig i dag och försvarar sin CL plats. Den försiktige garderar. Leeds. Dom går riktigt bra nu, Wolves och andra sidan ärklara för nedflyttning. Hull. Dom har fortfarande en kvalplats att spela för medans Birmingham inte kan gå upp eller ner. Southampton. Det lag som går bäst i Championship, dom spelar för att få direktuppflyttning dessutom. Några Luriga: Tottenham - Brighton. Har nästan tappat tron på Tottenham men 1 2 på chans ifall dom skulle sprattla till. Preston-West Bromwich. Helgarderat, WBA är heltopålitliga säger jag så jag stänger matchen. Watford-Sheffield U. 1 2 för jag tror vi får en vinnare i den här betydelselösa matchen. Reading-Cardiff. Reading har fortfarande en liten chans att komma till kvalplats medans Cardiff skulle behöva några poäng till för att vara säkra, 1X2 löser detta.
  24. rolba

    Dagens Humorbild

  25. Sako

    Vad gör du JUST nu? Bildtråd.

    Det var intressant på 120 kilogram muslker måste bära Mamma
  1. Visa mer innehåll


  • Forumstatistik

    • Antal trådar
      40,3k
    • Antal inlägg
      1,7m
  • Medlemmar

    • Antal medlemmar
      9 418
    • Flest online
      1 098

    swedenflag
    Nyaste medlemmen
    swedenflag
    Medlem sedan
  • Karmatoppen

    1. 1
      Webstar
      Webstar
      306
    2. 2
      Enis
      Enis
      274
    3. 3
      rolba
      rolba
      109
    4. 4
      dtbkk
      dtbkk
      86
    5. 5
      sarne
      sarne
      65
Hem
Nytt
Logga in

Logga in



×
×
×
  • Skapa ny...